۲۸۵ساعت دوره آموزش تخصصی اکوتوریسم ویژه فارع التحصیلان و دانشجویان گردشگری معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: در راستای آموزش های گردشگری ثبت نام از فارع التحصیلان و دانشجویان گردشگری جهت شرکت در دوره تخصصی طبیعت گردی(اکوتوریسم) در منطقه، انجام می شود. به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه […]

۲۸۵ساعت دوره آموزش تخصصی اکوتوریسم ویژه فارع التحصیلان و دانشجویان گردشگری

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: در راستای آموزش های گردشگری ثبت نام از فارع التحصیلان و دانشجویان گردشگری جهت شرکت در دوره تخصصی طبیعت گردی(اکوتوریسم) در منطقه، انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، قدرت اله طمیمیان با تأکید بر ایجاد فرصت های اشتغال که یکی از مهترین دغدغه ها در گسترش برنامه های توسعه پایدار است، خاطرنشان کرد: گردشگری یکی از راهبردی ترین صنایع خدماتی جهان در دستیابی به توسعه پایدار است؛ از همین روی معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری با برگزاری دوره های تخصصی سعی در بالا رفتن دانش علاقمندان به این صنعت دارد.

طمیمیان در خصوص برگزاری این دوره تخصصی که هم اکنون مراحل ثبت نام آن آغاز شده، توضیح داد: کل دوره ۲۸۵ ساعت خواهد بود که هر روز به مدت یک ساعت و نیم توسط اساتید برجسته منطقه و وزارت خانه برای فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته گردشگری آموزش داده می شود.

وی تصریح کرد: ۸۰ درصد هزینه این دوره را سازمان منطقه آزاد اروند پرداخت می کند و۲۰ درصد باقی مانده را شرکت کنندگان در دوره.

قدرت اله طمیمیان سرفصل های دوره راهنمایان طبیعت گردی را که توسط موسسه سهند اروند برگزار خواهد شد را ۷مورد معرفی کرد و افزود: این دوره ها شامل آشنایی با خزندگان و دوزیستان، آشنایی با پرندگان ایران و پرنده نگری، زبان تخصصی، مبانی اکوتوریسم، آشنایی با جوامع محلی و اصول تسهیل گری، آشنایی با پستانداران ایران و آشنایی با گیاهان ایران خواهد شد.

گفتنی است در صورتی که متقاضیان این دوره تخصصی به حد نصاب نرسند، دیگر علاقه مندان نیز می توانند در این دوره شرکت کنند.