فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه این مراسم اظهار داشت: پیکر مطهر این شهدا، در ۲ ماه گذشته در مناطق عملیاتی شلمچه، کتیبان، شرق دجله و زبیدات کاوش و تفحص شده است. سردارسیدمحمد باقرزاده گفت: این شهدا در عملیات‌های رمضان، محرم، خیبر، کربلای پنج و تک دشمن در سال ۶۷ به شهادت […]

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه این مراسم اظهار داشت: پیکر مطهر این شهدا، در ۲ ماه گذشته در مناطق عملیاتی شلمچه، کتیبان، شرق دجله و زبیدات کاوش و تفحص شده است.

سردارسیدمحمد باقرزاده گفت: این شهدا در عملیات‌های رمضان، محرم، خیبر، کربلای پنج و تک دشمن در سال ۶۷ به شهادت رسیده اند.

پیکرهای مطهر این شهدا با حضور یگان تشریفات نیروی انتظامی استان خوزستان و مردم شهید پرور شهرستان‌های آبادان و خرمشهر به نمایندگی از ملت بزرگ ایران اسلامی مورد استقبال قرار گرفتند.

سردار باقرزاده گفت: پس از مراسم استقبال پیکرهای مطهر این شهدا به معراج شهدای شهید محمودوند اهواز منتقل شده و آئین ویژه شبی با شهدا با حضور مردم اهواز در جوار آنان برگزار خواهد شد و پس از آن کار شناسایی این شهدا آغاز می‌شود.

برخی از پیکرهای مطهر شهدای هشت سال دفاع مقدس دارای پلاک شناسایی هستند وبرخی برای شناسایی بیشتر نیاز به آزمایش‌های دی ان ای دارند.

آذرماه پارسال نیز پیکرهای مطهر ۷۲ شهید تازه تفحص شده از مرز شلمچه به خاک وطن منتقل شدند.

اواخر اسفندماه پارسال نیز پیکرهای پاک و مطهر ۱۱۵ شهید تازه تفحص شده هشت سال دفاع مقدس با استقبال اقشار مختلف مردم ولایتمدار انقلابی منطقه و کاروان‌های راهیان نور، از طریق آبراه اروند وارد کشور شدند.

مرز بین المللی شلمچه در ۱۵ کیلومتر خرمشهردر استان خوزستان و ۲۰ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.همگام نیوز